Nové dopravní hřiště

Na ploše zhruba 2 tisíce metrů čtverečních vzniká v Bystřici nad Pernštejnem nové dopravní hřiště. To bude dětem a mládeži pomáhat s výukou pravidel silničního provozu. Projekt za zhruba 6 milionu korun bude osazený nejen dopravním značením, ale i semafory.
Bře 21, 2024427

Benefiční koncert pro Kristýnku

V Bystřici nad Pernštejnem proběhne již druhý ročník benefičního koncertu pořádaného místní Základní uměleckou školou. Letošní akce “pro Kristýnku” je věnována na pomoc dívce, trpící vážným onemocněním.
Bře 20, 2024699

Nové sportovní zázemí

V Bystřici nad Pernštejnem právě finišují dokončovací práce nového sportovního zázemí. Stavba začala v loňském roce a zajistí obslužnost celého sportovního areálu.
Bře 15, 2024330

Parkovací zóny

Žďár chystá projekt parkovacích zón. Problém parkování je nepříjemným dědictvím minulosti. Infrastruktura z 50. a 60. let nebyla koncipována na počty aut, kterým čelíme dnes. Problém se špatným parkováním představuje hrozbu např. při zásahu hasičů.
Bře 14, 2024177

Vegetační klid umožňuje kácení stromů

Ve Žďáře dochází k likvidaci nemocných nebo suchých stromů. Kácení je možné díky vegetačnímu klidu a bude probíhat až do 31. března. Každý strom i keř se v průběhu roku přezkoumává a kácení je až poslední možností, jak zasáhnout.
Bře 14, 2024109
Zobrazit více