základní
informace

přihlášky
a žádosti

rozvrh

omluvenka

stránky
učitelů

Kontakty

e-mail: info@2zszdar.cz

 

telefon

škola - sekretářka

566 590 641

Další telefonní kontakty

 

sportovní hala:

566 621 922

 

školní kuchyně, 3 ZŠ:

566 591 427

566 622 404

jídelna, 2. ZŠ:

566 625 164

 

 

Odkazy

SPOLU 2014/15

 

Projekty

 

Klub rodičů a dětí
- KRDU


DYS-Centrum

Město Žďár n.S.

MŠMT

 

 

26. ročník Zlatého Ámose

12. 2. 2019, Praha

 

V úterý 12. 2. jsem se zúčastnila v Senátu regionálního kola Zlatého Ámose, což je anketa o nejoblíbenějšího učitele/učitelku.

Do soutěže mohou učitele přihlásit – nominovat – pouze žáci.

 

Co tomu předcházelo? Děti z mé třídy „na tajnačku“ sesbíraly 100 podpisů osob, které s mou nominací souhlasily. Stručně mě popsaly, charakterizovaly a připsaly jednu příhodu – náš společný zážitek. To vše zaslaly do Zlatého Ámose. Když mě požádaly o svolení si mě vyfotit, začala jsem něco tušit. Po Vánocích jsem obdržela oficiální pozvánku na regionální kolo, a tak to pro mě začalo.

 

Regionálních kol se letos koná celkem šest. V nich je úkolem žáků a studentů před porotou představit nominovanou paní učitelku nebo nominovaného pana učitele. Na regionální kolo mohli z každé školy přijet maximálně tři žáci (žačky) a nominovaná učitelka nebo učitel. Se mnou vyrazily do Prahy dívky, které se nejvíce o nominaci zasloužily: Anička Brabcová, Klárka Dobrovolná a Kristýnka Hadová.

Před porotu šly nejdříve moje žačky, které si připravily krátké povídání (obhajobu nominace), po něm následovaly dvě scénky ze života naší třídy, poté proběhl rozhovor s porotou.

 

Představení mělo být pečlivě připravené, originální, výstižné, vtipné, aby porotu dostatečně zaujalo a přesvědčilo, že nominovaná paní učitelka nebo pan učitel je opravdu nejoblíbenější. Nemělo být dlouhé, maximálně 5 minut, což byl opravdu „fofr“.

 

I když jsme do dalšího kola nepostoupily, ale kdo ví, ještě jsou dvě divoké karty od poroty, odvezly jsme si krásné zážitky jak z celého průběhu soutěže, tak i z prohlídky Senátu ve Valdštejnském paláci. A pro mě byl TOP zážitek, že se mnou zapředl rozhovor předseda Senátu pan Kubera. Co na tom, že trval asi jednu minutu ☺?

 

Na závěr bych velmi chtěla poděkovat své skvělé třídě, že jsem se mohla Ámose zúčastnit na vlastní kůži. To je pro mé kantorské srdce ten nejkrásnější a nejcennější dárek, jaký jsem kdy od žáků dostala.

Ať žije 5. A!

p. uč. Lucie Topinková

Komentované fotografie z akce

Webové stránky Zlatý Ámos

->na úvodní stránku   ->na začátek stránky